حتما تکلیف این ۳ چیز را قبل از یافتن کار، روشن کنید!

این اتفاق برای بسیاری از افراد می افتد. شاید شما هم مواردی را دیده باشید. افرادی که کاری را می یابند یا شروع می کنند، ولی خیلی زود آن را رها می کنند. اگر از این افراد دلایل این مسئله را بپرسید، دلایل مختلفی را برای این اتفاقات بیان می کنند. ولی واقعیت شاید چیز دیگری باشد.

بسیاری از افراد نیز هستند که از کاری که دارند اصلا راضی نیستند، ولی به خاطر شرایط زندگی نمی توانند آن را عوض کنند. کار کردن برای آن ها از روی اجبار است و هیچ لذتی از آن نمی برند. شاید شما هم جزء یکی از این دو گروه باشید. یا فردی باشید که تازه قصد ورود به بازار کار را دارد. در ادامه سه عامل را به شما معرفی خواهم کرد که با در نظر گرفتن آن ها شاید بسیاری از این مشکلات حل شود یا دچار آن نشوید.

کریس گیلبیو در کتاب ” متولد شده برای این” بیان می کند که یک شغل ایده آل برای هر فرد، باید سه چیز را در خود داشته باشد. لذت، پول و مهارت.

  • لذت: معنی لذت معلوم است؛ کاری که شما دوست دارید انجام دهید و از انجام آن حالتان خوش می شود.
  • پول: عامل دوم پول است که بسیاری از افراد بر این باورند که مهم ترین و شاید تنها عامل در کار انسان همین مورد است. پول بسیار عمل مهمی است ولی همه چیز در داشتن رضایت شغلی نیست. آیا افراد با درآمد بالا را ندیده اید که از کار خود ابراز نارضایتی می کنند؟!
  • مهارت: عامل سوم مهارت است. یعنی کاری که شما بدون صرف کمترین وقت و انرژی انجام می دهید. کاری که برای انجام آن برای شما مانند آب خوردن است. این سه چیزی است که قبل از یافتن کار، باید تکلیف آن ها را روشن کنید. اما چگونه؟

هر فرد برای یافتن کار مناسب خود این سه عامل را مدیریت کند. یعنی آن ها را اولیت بندی کند. برای هر فرد، بسته به شرایطی که دارد، این اولویت بندی متفاوت است. مهم این است که این سه چیز درست مدیریت شود. برای این که به بهترین نتیجه برسید، چاره ای ندارید که کمی آزمون و خطا چاشنی کار کنید. به این صورت که با توجه به شرایط خود و خصوصیاتتان، اولویت بندی کنید. قدم بعد این است که بر طبق این اولویت بندی، دنبال کار مناسب خود بگردید.

قدم بعد، پس از یافتن کار این است که دائم زندگی کاری خود را بررسی کنید. به این فکر کنید که آیا درست اولویت بندی کرده اید یا این که کاری که دارید، چند درصد از اولویت های شما را پوشش می دهد. چه کارهایی می توانید انجام دهید که کاری که دارید، برای شما مناسب تر شود؟

در اولویت بندی این سه عامل حتما ۳ مورد را در نظر بگیرید:

  1. فهرستی از کارها و چیزهایی که برای شما لذت بخش است را تهیه کنید. اولویت را بر آن هایی بگذارید که لذت درونی تر و طولانی تری برای شما دارد. این لذت ها مقطعی و زودگذر نیستند
  2. به این فکر کنید که دقیقا چه مقدار پول می خواهید و با آن پول چه کارهایی را می توانید انجام دهید. واقع بین باشید. در ابتدا دنبال پول خیلی زیاد در مدت زمان کم نباشید. به صورت منطقی، درآمد ماهیانه خود را از ماه اول تا چند سال بعد مشخص کنید.
  3. فهرستی از مهارت های خود تهیه کنید. این فهرست شامل هر چیزی می شود. از فن بیان خیلی خوب تا آشپزی عالی. به این فکر نکنید که کسی از این مهارت پولی کسب نکرده است، فقط مهارت های خود را بنویسید. سپس در اینترنت دنبال این باشید که با استفاده از این مهارت ها چی کارهایی می توان انجام داد. شاید ایده ای را خلق کنید و با ترکیب چند مهارت، کسب و کار جدیدی ابدا کنید.
به این نوشته امتیاز دهید
مطلبی مرتبط بخوانید:  آگهی استخدام در شرکت دانش بنیان

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هر هفته آخرین مطالب را در ایمیل خود دریافت کنید
کارآفرینی
استخدام
کار آزاد
ادامه تحصیل
عضویت در خبرنامه
عضوم کن
لطفا ایمیل خود را وارد کنید و سپس کلید دانلود را بزنید.
فقط یک گام تا دانلود فاصله دارید!
فقط یک گام تا دانلود فاصله دارید!
فقط یک گام تا دانلود فاصله دارید!
فقط یک گام تا دانلود فاصله دارید!
فقط یک گام تا دانلود فاصله دارید!