درس سوم: در رکود اقتصادی، چگونه استخدام شویم؟

آیا تا بحال برایتان پیش آمده است که به این نتیجه برسید که در این شرایط بحرانی که هر روز یک کارخانه و صنعت تعطیل می شود و عده زیادی از نیروها کار خودشان را از دست می دهند، دیگر کسی استخدام نمی کند و امیدی به استخدام شدن نیست؟

وقتی خیلی ها اخراج می شوند و صنایع تولیدی رو به ورشکستگی می روند، آیا می توان در شغل ایده آل مان استخدام شویم؟
[restrict paid=”true”]
با این ویدئوی آموزشی همراه شوید تا نحوه استخدام در این شرایط سخت اقتصادی را بیاموزید.

برای دانلود جلسه سوم کلیک کنید.
می توانید این ویدئوی آموزشی را مستقیما در ادامه ببینید.


[/restrict]

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

2 نظر

 1. Vahidheydari

  سلام
  باتشكر از جلسه بسيار عالي سومتون
  نكته ايي بود ك ميخواستم نظر شمارو هم بدونم
  شايد به نكاتي ك پيرامون ارائه دهنده راه حل بيان كردين بي ربط نباشه.
  وقتي از بيرون ب فعاليت هاي يك مجموعه حتي تخصصي نگاه ميكنيم اون فعاليتها رو پيچيده و پر از رمز و راز حرفه ايي ميبينيم
  اما بنظر من اغلب فقط اپراتور هستن و در محل شغلي خود رسوب شده اند
  اينكه فردي از بيرون وارد شود و در محل شغلي كه براش فراهم شده پرتلاش ظاهر شود و واقعا و مصرانه مطالعه كند و براي اثبات خود تلاش كند شك ندارم بهتر از اپراتورها فعاليت خواهد كرد هرچند اون كار تخصصي باشد.
  بنظر من رمز موفقيت افراد در ورود ب هر مجموعه يا در ماندن و ادامه دادن در اون مجموعه اين هست ك به يك اپراتور بدون احساس مسئوليت در مورد كليت سيستم تبديل نشوند.
  اصطلاحا بايد بگم براي انجام يك كار ما به دستاني احتياج داريم ك اون كاررو انجام بدند نه به زبانهايي ك فقط حرف ميزنند و مدعي هستند.
  وارد گود شوند
  دوستان من گاهي با نظرات من مخالفند و مفاهيم انتزاعي رو براي كسب و كارهاي استارتاپي مدتها در ذهن پرورش ميدهند و غربال ميكنند
  اما درين مدت حتي به بازار نميروند كه كسب و كار سنتي را كه اونها مدل استارتاپي اون رو در اورده اند از نزديك لمس كنند.
  به درازا كشيد كلامم
  از لدت ديدن فايل تصويري شما بود
  سپاس

  پاسخ
 2. گروه مدیریتی کارآفرین باش

  درود جناب حیدری عزیز؛
  در تأیید نظر شما، دوباره جمله خودتون رو عنوان می کنم: “برای انجام یک کار ما به دستانی احتیاج داریم که اون کار رو انجام بدن، نه به زبانهایی که فقط حرف می زنند و مدعی هستن”
  به نکته خیلی خوبی در مورد استارتاپها اشاره کردین.
  متأسفانه خیلی از دوستان در مفاهیم کارآفرینی و اصول آن متوقف می شوند در حالی که هیچ کسب درآمدی هم ندارند!
  اولین قانون در کارآفرینی این است که هیچ قانونی وجود ندارد؛ یعنی هر کس به روش خودش پیروز می شود. این در حالی است که خیلی ها به این قوانین قسم می خورند و فکر می کنند اگر مو به مو اجرا کنند نتیجه صد در صد می گیرند؛ تازه اگر اجرا کنند.
  واقعیت این است که منابع و کتابهای آموزش این اصول، بسیار ارزشمند هستند و اینقدر موفقیت در کارآفرینی را خوب فرمول بندی کرده اند که شخصی که می خواهد تازه استارت بزند واقعا دیوانه وار عاشق این مفاهیم می شود و این توهم به سراغش می آید که چون مفاهیم را می داند پس کارآفرین است. اما صد متأسفانه به چند نکته مهم توجه نمی کند:
  1- اگر مفاهیم و اصول عالی داشته باشید اما اجرا نداشته باشید، مثل این است که عدد یک میلیارد را درصفر ضرب کنید
  2- ضرب المثلی است که می گوید خانواده های خوشبخت تقریبا شبیه به هم هستند اما خانواده های بدبخت هر کدام بدبختی خودش را دارد و با دیگری متفاوت است؛ مطالعه کسب و کارهای موفق، نکات مشترک موفقیت کسب و کارها که معمولا تکرار پذیر هستند را خوب منعکس می کند، اما در پرداختن به عوامل شکست (که برای هر کسب و کار می تواند کاملا متفاوت با دیگری باشد) تأثیر چندانی ندارد.
  3- هر چقدر هم که به مفاهیم جدید و عالی و موثر مجهز باشید، مشتریان همان مشتریان سنتی هستند و با خیلی از رویه های سنتی راحت ترند.
  4- همه چیز این مفاهیم خوب درک می شود به جز این یکی: ” از ساختمان خارج شو” این اولین نکته در موفقیت کسب و کارهای استارتاپی است نه آخرین نکته
  5- فراموش کردن عامل کلیدی موفقیت استارتاپها که مایلم از زبان استیو جابز موسس اپل بیان کنم: “دیگر متقاعد شده ام که کارآفرینی جز سخت کوشی و کار سخت نیست” و خوب میدانیم که غرق شدن در افکار و نوشتن پلن های چند ده صفحه ای و … سخت کوشی محسوب نمی شود. متأسفانه در دنیای استارتاپها این ضرب المثل شده است که وقتی سرمایه گذار تیم استارتاپ را به خاطر نداشتن گردش مالی مورد سوال قرار می دهد، استارتاپی ها در جواب می گویند: “ما هنوز شروع نکرده ایم”
  بنابراین لازم است کسب و کاری را شروع کنیم و بعد برای رشد آن و حل مشکلاتش از مفاهیم اصولی نیز بهره ببریم.
  تشکر از نکته ظریفی که مطرح کردید. ممنون

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *