راه اندازی کسب و کار حذف تاتو با لیزر (قسمت سوم: بازاریابی)

RSVP-Services-Tattoo-Removal-New

حداقل سطح بازاریابی: بازاریابی اینترنتی
از آنجایی که حذف تاتو با استفاده از لیزر یک مفهوم نسبتا جدید است، افراد ابتدا از طریق اینترنت در مورد آن جستجو انجام میدهند. آنها علاقمند هستند فیلمهای مربوط به فرآیند درمان را ببینند، عکسهای قبل و بعد از درمان را با هم مقایسه نمایند و به حرفهای بیمارانی که با این روش درمان شده اند گوش دهند تا شهامت کافی برای تصمیم به درمان با لیزر را پیدا کنند.
تحقیقی که اخیرا در آمریکا انجام شده نشان میدهد که ۹۷% از بیماران حذف تاتو برای پیدا کردن کلینیک های منطقه خود و سیستمهای لیزری موجود، از طریق اینترنت جستجو انجام داده اند. اگر کلینیک حذف تاتو داشته باشید اما هنوز وبسایتی برای تبلیغ آن ایجاد نکرده باشید و یا رتبه سایت شما آنقدر بالا نباشد که در جستجوی گوگل جزو اولین نتایج باشید، بیماران حذف تاتو که مشتریان بالقوه هستند، شما را پیدا نخواهند کرد و به جای آن به رقیبانتان که به لحاظ اینترنتی در سطح بالاتری نسبت به شما فعالیت دارند، رجوع می کنند. علاوه بر این، چون اکثر کسب و کارهای کوچک کار خود را از طریق اینترنت تبلیغ می کنند و معمولا تبلیغ دیگری جز آن ندارند، با اطمینان می توان گفت که اگر در بازاریابی اینترنتی از آن ها قوی تر باشید، یک مزیت رقابتی برایتان محسوب می شود.
این روزها سرمایه گذاری بر روی وبسایت برای تبلیغ کسب و کارتان یک انتخاب نیست، بلکه شرط لازم برای موفقیت در این کار است. هدف باید این باشد که در صفحه اول جستجوهای گوگل باشید چون هر چه در این صفحه بالاتر بروید، شانس موفقیت تان بیشتر خواهد شد.

مطلبی مرتبط بخوانید:  عینک فروشی آنها؛ عینک فروشی ما

ایجاد یک وبسایت بسیار جذاب برای تبلیغ حذف تاتوی لیزری
وبسایت شما احتمالا اولین برخورد و ملاقاتتان با مشتریان است؛ روی آن باید حساب ویژه ای باز کرد.
برای الهام گرفتن در ابتدای کار، باید کلینیک های حذف تاتو در ناحیه خودتان و دیگر سایت ها را از طریق اینترنت جستجو کرد و بهترین سایت های این حوزه را پیدا نمود. سپس با یک بررسی عمیق باید دید در هر وبسایت چه چیزی بیشترین تأثیر را دارد؟ آیا تصاویر و رنگهای استفاده شده جذاب است؟ همین سایتها را باید روی موبایل نیز باز کرد و دید که از روی موبایل چه نمایی دارند، چون ۶۰ درصد بازدیدهای اینترنتی از روی گوشی موبایل انجام می شود.

ضروریات وبسایت
• تصاویر قبل و بعد از درمان
• تعداد زیادی مطلب در مورد نحوه انجام فرآیند حذف تاتو
• شماره تماس و آدرسی که به راحتی در سایت قابل دیدن باشد
• طراحی واکنشگرا متناسب با گوشی های موبایل (وبسایت های واکنشگرا وقتی در موبایل باز می شوند، طراحی صفحه سایت متناسب با صفحه موبایل عوض می شود. به عنوان مثال میتوانید وبسایت کارآفرین باش را بر روی موبایل باز کنید و تغییرات صفحه اصلی سایت را ببینید).

marketing-for-laser-tattoo-removal
• لود شدن سریع سایت
• رویه آسان برای دسترسی به همه مطالب سایت
• وبلاگ

عناصر دیگری که وجودشان لازم است
• ویدئوهای مربوط به رویه درمان
• ویدئو و یا صوت ابراز خرسندی درمان شدگان
• فرم تقاضا و یا زمانبندی ویزیت آنلاین

مواردی که باید در وبسایت از آنها اجتناب گردد
• دید منفی نسبت به تاتو و یا موضع گیری در مورد آن
• عکسها و یا محتوای توهین آمیز
• طراحی سایت مبتنی بر فلش
با این که روش های فراوانی وجود دارد که می شود یک وبسایت طراحی کرد و این کار را به دیگران نسپرد، اما تلاش و تجربه زیادی نیاز است تا بتوان به درستی این کار را انجام داد. بنابراین استخدام یک فرد حرفه ای برای طراحی وبسایت کار اشتباهی نیست. به شدت توصیه می شود که سایت با یک سیستم مدیریت محتوای آسان مثل وردپرس طراحی شود تا بتوان بعد از طراحی اولیه آن، به راحتی مطالب را در آن قرار داده و یا ویرایش نمود.

بهینه سازی سایت
بهینه سازی سایت (SEO) کمک می کند که رتبه وبسایت در موتورهای جستجو مثل گوگل بهبود یابد. رتبه بهتر برای بالا رفتن احتمال یافتن کلینیک توسط مشتریان، کاملا ضروری است.
روش های اثبات شده ای برای بهینه سازی سایت طبق الگوریتم های گوگل وجود دارد و می توان با رعایت این قوانین به سرعت رتبه سایت را در موتورهای جستجوگر بالا برد.

بالابردن ترافیک سایت با تبلیغات کلیکی
به غیر از موردی که هیچ رقیبی در منطقه کاری شما نباشد، مدتی طول می کشد که رتبه وبسایت به صورت آنلاین خوب شود مخصوصا اگر سایت کاملا جدید بنا شده باشد. بسته به این که رقابت در منطقه چقدر شدید است و میزان سرمایه گذاری بر روی بهینه سازی سایت چقدر است، چند ماه تا چند سال طول می کشد تا رتبه سایت به قدری بالا بیاید که در صفحه اول گوگل ظاهر شود.
خوشبختانه موتورهای جستجوگر گوگل و بینگ امکانی را در اختیار کاربران قرار می دهند تا بتوان این مسیر چندین ماهه را میانبر زد. امکانی که آن ها دارند عبارتست از امکان پرداخت پول به آن ها برای استفاده از خدمات تبلیغات. در ایران این امکان در وبسایت های زیادی وجود دارد که می توان با صرف هزینه تبلیغات کلیکی، وبسایت خود را در وبسایت های معروف قرار داد و فقط اگر کسی روی آن کلیک کرد هزینه پرداخت نمود.

laser_tattoo_removal_advertising

تبلیغات کلیکی با تبلیغات دیگر متفاوت است. به جای نشان دادن تبلیغات به همه افراد، تبلیغات فقط به کسانی نشان داده می شود که مخصوصا به دنبال پیشنهاد شما هستند؛ به عبارتی فقط کسانی که در مورد خدمات حذف تاتو جستجو می کنند تبلیغات شما را خواهند دید، بنابراین این نوع از تبلیغات بازدهی بسیار بالاتری نسبت به دیگر تبلیغات دارد. مخصوصا این که نتایج جستجوی گوگل به صورت محلی است یعنی تبلیغات نشان داده شده برای فردی که در اصفهان به دنبال مرکز خدمات لیزر پزشکی می گردد با فردی که در مشهد این جستجو را انجام می دهد متفاوت است و هر کدام از آن ها مراکز خدماتی شهر خود را در رتبه بالاتری می بینند.
به طور خلاصه مزایای تبلیغات کلیکی را میتوان اینگونه بیان کرد:
• تبلیغات فقط برای کسی که به دنبال خدمات شما میگردد نشان داده میشود
• فقط برای مواردی پول پرداخت می شود که فردی روی تبلیغ شما کلیک کرده و به وبسایت شما هدایت شود.
• نیاز به هیچگونه قرارداد و یا پیش پرداختی نیست
• میتوان تبلیغات را فقط برای کاربران اینترنتی منطقه خودتان نمایش دهید
• امکان قراردادن همزمان چند مدل تبلیغ و تست آنها به لحاظ کلیک و انتخاب بهترین تبلیغ
• امکان نمایش تبلیغ هم برای کاربرانی که با کامپیوتر شخصی جستجو می کنند و هم کاربران موبایل
• هزینه تبلیغات کلیکی بستگی به اندازه منطقه ای که انتخاب میکنید، تعداد رقبایی که دارید و گستردگی کمپین تبلیغاتی دارد.
هزینه تبلیغات از ۱ دلار در برخی از روستاها تا ۱۵ دلار به ازای هر کلیک در شهری مثل لس آنجلس دیده شده است. اما اگر حتی در یک بازار رقابتی حضور داشته باشید، اختصاص یک بودجه سخاوتمندانه برای تبلیغات کلیکی ارزشمند است، چون حتی اگر برای بدست آوردن یک بیمار ۱۰۰ دلار هزینه کرده باشید، ارزش هزینه کردن را دارد چون هزینه دریافتی میانگین از یک بیمار حذف تاتو حدود ۱۵۰۰ دلار است.
فقط باید به خاطر داشت که تبلیغات کلیکی فقط مشتریان را به وبسایت هدایت می کند و بعد از آن، این هنر وبسایت شما است که چند نفر از این افراد را به تماس گرفتن و اخذ ویزیت ترغیب نماید. اینجاست که تولید محتوای ارزشمند برای وبسایت در تبدیل بازدید کننده به مشتری بسیار حائز اهمیت می شود.

شبکه های اجتماعی
برای بسیاری از کارآفرینان و پزشکان فعال در حوزه حذف تاتو، برنامه ریزی برای شروع بازاریابی در شبکه های اجتماعی ممکن است دلهره آور باشد، مخصوصا اگر در ابتدای کار یک شبکه اجتماعی با تعداد زیادی کاربر نداشته باشید.

داشتن و نگهداری از پروفایل خود در شبکه اجتماعی کاری بسیار ضروری برای کسب و کارهای کوچک است چون ۸۵ درصد مشتریان از کسب و کارها انتظار دارند که در شبکه های اجتماعی فعال باشند.
شبکه های اجتماعی زیادی برای آغاز فعالیت وجود دارند که باید با دقت شبکه ای را انتخاب کرد که بیشتر از سایر شبکه های اجتماعی برای کسب و کار شما مفید باشد.
در حال حاضر دو شبکه اجتماعی تلگرام و اینستاگرام برای این کار پیشنهاد می شوند. 

مطلبی مرتبط بخوانید:  لیزر چگونه می تواند تاتو و خالکوبی را از بین ببرد؟

به این نوشته امتیاز دهید

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هر هفته آخرین مطالب را در ایمیل خود دریافت کنید
کارآفرینی
استخدام
کار آزاد
ادامه تحصیل
عضویت در خبرنامه
عضوم کن
لطفا ایمیل خود را وارد کنید و سپس کلید دانلود را بزنید.
فقط یک گام تا دانلود فاصله دارید!
فقط یک گام تا دانلود فاصله دارید!
فقط یک گام تا دانلود فاصله دارید!
فقط یک گام تا دانلود فاصله دارید!
فقط یک گام تا دانلود فاصله دارید!