هدفون مترجم ؛ ارتباط همزمان دو نفر با زبان های متفاوت

sohiofgburhynginl71t

هدفون مایمانو کلیک به صورت آفلاین و همزمان برای دو نفر، ترجمه به 37 زبان دنیا را انجام می دهد

چرا این هدفون باید برای شما مهم باشد؟

ترجمه همزمان هرگز کار آسانی نبوده اما این هدفون قادر است این کار را برای شما انجام دهد. وقتی که به یک کشور خارجی سفر می کنید و با گویش مردمانش آشنا نیستید، هیچ چیز بدتر از این نیست که نتوانید با کسی ارتباط برقرار کنید. البته برخی از درخواست ها را می توان به راحتی با ایما و اشاره به دیگران فهماند اما اگر بخواهید چیزی پیچیده تر از آدرس را با اشاره سر و دست از دیگران بپرسید، احتمالا راه به جایی نخواهید برد.

خوشبختانه راه حلی وجود دارد: مایمانو کلیک

61318b8ac1a200bcf849ad50076029df

این هدفون مترجم که محصولی از یک شرکت انگلیسی به نام مایمانو است، یک هدفون بی سیم مجهز به بلوتوث است که قادر است زبان صوت رسیده به آن را شناسایی کرده و آن را به 37 زبان دنیا به صورت بلادرنگ ترجمه کند.

کافی است آن را به گوش زده و روشنش کنید. به محض اتصال به گوشی همراهتان، زبان نفر مقابل شما را تشخیص می دهد و نتیجه ترجمه را به صورت جمله به جمله در گوش شما زمزمه می کند. متقابلا نفر مقابل نیز اگر این هدفون را به گوش داشته باشد، ترجمه صحبت های شما را می شنود و بنابراین دو نفر با زبان های متفاوت به طور همزمان و بدون نیاز به مترجم با یکدیگر به گفتگو می نشینند.

tdv0dads8cprcwyczywc

درون این هدفون یک تراشه قدرتمند قرار دارد که می تواند به صورت آفلاین کار پردازش سنگین ترجمه بلادرنگ را انجام دهد. برخلاف بسیاری از اپلیکیشن های مترجم موجود که برای ترجمه نیاز به اتصال به اینترنت دارند، مایمانو کلیک این کار را به صورت آفلاین انجام می دهد و لازم نیست به اینترنت متصل شود.

ویژگی بهتر آن این است که درست مانند دیپلمات ها که در جلسات بین المللی با هدست مجهز می شوند تا صدای مترجم که در حال ترجمه صحبت های سخنران است را بشوند، می توان آن را به گوش زد و بدون مزاحمت، صدای ترجمه شده را به صورت خصوصی شنید. ویژگی دیگر هدفون مترجم ، مصرف بسیار پایینش است که می تواند با یک بار شارژ، به صورت دائم برای 6 ساعت روشن باشد و به شما خدمت رسانی کند.

دنی مانو مدیر عامل این شرکت می گوید:

بسیار مفتخرم که ما اولین و تنها شرکت در جهان هستیم که تشخیص زبان و ترجمه بلادرنگ آن را در هدفون به انجام رسانده ایم. هنگامی که ما برای اولین بار شروع به توسعه این محصول باورنکردنی کردیم، رویای ما این بود که دیگر چیزی به نام موانع زبانی نداشته باشیم و خوشحالیم که اکنون این کار را به خوبی انجام داده ایم.

ویژگی های فنی و طراحی

این هدفون یک سطح تاچ دارد که با لمس، کشیدن و فشردن آن می توان تنظیماتش را تغییر داد و نور LED هاله ای اطراف آن نشانگر وضعیت و نوتیفیکیشن های این هدفون مترجم است.

طبق ادعای دنی مایمو، موتور ترجمه این هدفون که طراحی آن مدت 4 سال در یک خانه مسکونی صورت گرفته است، قویترین و باهوش ترین موتور ترجمه جهان است.

علاوه بر ترجمه صوتی که در گوش کاربر پخش می شود، متن ترجمه شده نیز از طریق اپلیکیشن اندروید یا ios به گوشی هوشمند قابل انتقال است. همچنین با اپلیکیشن این هدفون مترجم می توان انتخاب بین زبانها یا انتخاب حالت مترجم و پخش موسیقی را انجام داد.

b85ee29e08d747c45d196e5f8097fac7_original

البته این هدفون مترجم چیزی فراتر از یک مترجم است؛ چون با زدن آن به گوش می توانید از یک پخش کننده فایلهای صوتی با کیفیت بهره مند شوید. همچنین بدون اینکه نیاز باشد به گوشی خود نگاه کنید، می توانید از رسیدن نوتیفیکیشن های گوشی به صورت صوتی مطلع شوید.

برای آشنایی بیشتر با این تکنولوژی، ویدئوی زیر را تماشا کنید.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

6 نظر

  1. بهار

    چرا از اینا تو ایران نیست
    نه اون قدر پیش رفته ایم که خودمون تولید کنیم ونه تو کشورمون پیدا میشه

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *