وقتی خبری از استخدام نیست، چه کار کنیم؟

جستجوی شغل

طبیعی است وقتی صحبت از آموزش استخدام به میان می آید، باید کاری نیز وجود داشته باشد که بتوانیم با آموختن مهارت های مورد نیاز برای موفقیت در استخدام، در آن استخدام شویم. اما وقتی سری به آگهی های استخدامی می زنیم و یا در دفاتر کاریابی ثبت نام می کنیم، خیلی زود متوجه بحران اشتغال، مخصوصا برای پیدا کردن یک شغل مرتبط به رشته ای که در آن درس خوانده ایم خواهیم شد.

به نظر می رسد که دیگر کسی استخدام نمی کند و دست ما همیشه از استخدام در شغلی که همیشه آرزویش را داشتیم کوتاه خواهد ماند.

اما در همین وضعیت، بعضی از افراد که اتفاقا تعداد آنها کم هم نیست، می توانند شغل رویایی و مرتبط به رشته تخصصی خودشان را پیدا کنند و در آن استخدام شوند. 

اولین و مهمترین راز موفقیت این افراد، در یک عادت عمیق نهفته است که در ویدئوی آموزشی ای که در ادامه همین مطلب خواهید دید، از این راز بزرگ پرده برداشته شده است.

ادامه این مطلب فقط برای کاربران ویژه قابل دیدن است. در صورت تمایل به خواندن این مطلب لطفا با کلیک بر دکمه زیر، اکانت خود را شارژ نمایید.

می خواهم اشتراک خود را به کاربر ویژه ارتقا دهم

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

2 نظر

 1. Vahidheydari

  سلام
  باتشكر از ويدئو آموزشي
  بنظر شما من كه مراجعه كردم ب شما براي آموزش فرايندهاي كارآفريني يا كاريابي! تا چه درصدي ادم پرواكتيوي هستم؟
  بنظر من مدرس بايد بدونه من اونقدرها ادم پرواكتيوي نيستم چرا كه مسئلت ميكنم از بنگاه هاي آموزشي.
  در نهايت از بابت جلسه اول سپازگذارم و اميدوارم
  براي افرادي ك دنبال كاريابي دولتي نيستند هم رهيافتهايي عرضه شود
  با تشكر
  وحيد حيدري
  كارشناس ارشد فيزيك

   
  پاسخ
  1. گروه مدیریتی کارآفرین باش

   سلام و درود جناب حیدری عزیز
   در مورد شخص شما حدس هایی می توان زد؛ با ابزارهایی که در اختیار داریم، رفتار شما در سایت کارآفرین باش را رصد کردم. متوجه شدم حتی برای ثبت نام خودتان و ویرایش پروفایلتان در کارآفرین باش، به صورت پرواکتیو برخورد کردین. به این صورت که بعد از ثبت نام و دادن اطلاعات اولیه، عکس پروفایل خودتان را آپلود کردین، در مورد خودتان چند خط نوشتید تا شما را بهتر بشناسیم و طی دو روز دو سوال از ما داشته اید. همانطور که در ویدئو گفته شد، پرواکتیو بودن یک عادت است و اگر کسی این عادت را در خود پرورش داده باشد، در تمام جنبه های زندگی اش قابل مشاهده است، حتی در کار ساده ای مثل ویرایش پروفایل.
   نکته خوبی رو مطرح کردین، اما دوست دارم یه طور دیگه نتیجه گیری کنیم: پرواکتیوترین افرادی که در تاریخ کسب و کار یا به طور کلی حوزه موفقیت می شناسم، به آموزش متعهد بوده اند.
   در دنیای امروز با این همه تغییرات سریع، همه ما در هر سطحی که هستیم باید به آموزش متعهد باشیم. مسئله این نیست که فردی که از کسی آموزش دریافت می کند به دنبال لقمه جویده می گردد،
   فرد پرواکتیو این را به خوبی می داند که برای عمل کردن سریع، به نکات و استراتژی ها و ابزارهای لازم نیاز دارد و اتفاقا چون با اتلاف زمان مشکل دارد، به دنبال گرفتن این نکات از یک فرد با تجربه است.
   اما یک نکته مهم نیز وجود دارد، فرد پرواکتیو همانطور که تشنه یادگیری است، تشنه عمل به آموخته های خودش هم هست. در واقع نتیجه آموزش برای فرد ری اکتیو و واکنشی، انباشت اطلاعات است، اما برای فرد پرواکتیو، عمل کردن سریع به نکات.
   در جلسه سوم نکات مهمی در مورد تفاوت کار دولتی و خصوصی و اینکه چه افرادی به درد چه کاری می خورند، نکات کاربردی مهمی مطرح خواهد شد.
   از نظری که دادید متشکرم

    
   پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هر هفته آخرین مطالب را در ایمیل خود دریافت کنید
کارآفرینی
استخدام
کار آزاد
ادامه تحصیل
عضویت در خبرنامه
عضوم کن
لطفا ایمیل خود را وارد کنید و سپس کلید دانلود را بزنید.
فقط یک گام تا دانلود فاصله دارید!
فقط یک گام تا دانلود فاصله دارید!
فقط یک گام تا دانلود فاصله دارید!
فقط یک گام تا دانلود فاصله دارید!
فقط یک گام تا دانلود فاصله دارید!