کسب و کار خودتان را شروع کنید ( فصل چهارم:7 توصیه مهم “آرنولد سانو” برای کار پاره وقت )

workparttimestudent

ایجاد تعادل بین شغل تمام وقت و یک کسب و کار پاره وقت آسان نیست اما غیر ممکن هم نیست. آرنولد سانو یکی از نویسندگان کتاب “شما می توانید کسب و کار خودتان را شروع کنید”، 7 توصیه زیر را برای موفقیت در کسب و کار پاره وقت ، پیشنهاد می دهد.

1) اگر امکان دارد خانواده تان را در کسب و کارتان درگیر کنید.

   برای پاسخ دادن به تلفن، مهر و موم کردن یک بسته پستی یا گرفتن سفارشات و … این فرصت را به خانواده خود بدهید تا در سریع تر انجام شدن کارها به شما کمک کنند؛ در اینصورت آن­ها نیز احساس می­کنند که بخشی از کسب و کار شما شده­اند.

ا

2) برای گذشتن از کارهای شخصیتان آماده باشید.

شما دیگر زمان زیادی برای تماشای تلویزیون، مطالعه، یا پرداختن به سرگرمی ندارید.

ا

3) بر روی کاری که در حال انجام آن هستید متمرکز شوید.

مثلا وقتی مشغول کار تمام وقتتان هستید عادت کنید که تمرکزتان بر روی همان کار باشد و اجازه ندهید فکرتان به سمت کسب و کارتان منحرف شود.

ا

4) از بیشتر زمان­ها استفاده مفید ببرید.

از زمان ناهار یا اول صبحتان برای انجام تماس های تلفنی استفاده کنید. از زمانی که در رفت و آمد هستید سعی کنید بیشترین استفاده را ببرید.

ا

5) از فن آوری ها به نفع خودتان بهره ببرید.

از فکس و ایمیل برای ارتباط برقرار کردن با مشتریانتان در هر لحظه از شبانه روز استفاده کنید. در واقع، این وسایل ارتباطی، با کسب و کار پاره وقت شما نسبت به برقرار کردن تماس های تلفنی و یا برقراری ارتباطات حضوری، سازگاری بیشتری دارند.

ا

6) از حد و مرز خودتان تجاوز نکنید.

انجام تماس­های تلفنی مربوط به کسب و کارتان در زمانی که مشغول کار تمام وقتتان در یک شرکت هستید یا استفاده کردن از خدمات یا تجهیزات کارمندان شرکت برای کسب و کارتان، یک اشتباه بزرگ است.

ا

7) با رئیس خود صادق باشید.

ارزیابی شرایطی که در آن هستید و تصمیم گیری در مورد این موضوع فقط با خودتان است، اما در بسیاری از موارد بهترین کار این است که با رئیس تان در مورد کسب و کار جانبی خود صادق باشید. در واقع، تا زمانیکه کسب و کارتان در شغلتان اختلالی ایجاد نکند مشکلی هم نیست ولی ممکن است در بعضی شرایط خاص رفتارتان به گونه ای باشد که رئیستان فکر کند شما چیزی را از او پنهان می کنید، پس برای شما بهتر است که از همان اول با او صادق باشید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *