۵ نکته ساده که بیشتر کارجویان آن ها را فراموش می کنند

چرا توضیح بیش از حد دهم؛ کافی است همین الان خودتان امتحان کنید. در گوگل “روش های استخدام” را جستجو کنید. در سیلی از توصیه های مختلف غرق خواهید شد. این موضوع وقتی دردسرساز می شود که بدانید برخی از این راهکارها با هم تناقض دارند. شما دنبال به دنبال روشی برای استخدام هستید ولی این تناقضات شما را کاملا گیج می کند.

در ادامه ۶ نکته ساده برای استخدام را آماده کرده ام. مطمئن باشید که این نکات کاملا کاربردی بوده و افراد مختلف آن ها را انجام داده و به شغل مورد نظرشان رسیده اند. این را باید بدانید که بیشتر کارجویان این نکات را فراموش می کنند و شما با انجام آن ها می توانید یک سر و گردن از رقیبانتان بالاتر باشید.

  1. آن چیزی که می خواهند، باشید

در فرستادن رزومه برای استخدام عجله نکنید. در مورد شرکتی که میل دارید در آنجا استخدام شوید، خوب تحقیق کنید. سعی کنید از هر منبعی که می توانید (اینترنت، افرادی که در آنجا کار می کنند، روزنامه ها و…) اطلاعات کسب کنید. درضمن شرح وظایف شغل مورد نظر و تمام اطلاعات مفید در مورد آن موقعیت شغلی را بدست آورید. حالا شروع به نوشتن رزومه نمایید. بر مطالبی تاکید کنید که کارفرما به آن ها بیشتر علاقه دارد. از خود بپرسید که آیا ویژگی هایی که مطابق با آن شرح وظایف است را در رزومه آورده اید؟ آیا در رزومه از کلماتی مشابه با شرح وظایف را آورده اید؟  هر چه می توانید رزومه را بر طبق شرح وضایف شغل مورد نظر تهیه نمایید. حتما این موارد را بررسی کنید زیرا احتمال دارد که شما آن ویژگی ها را داشته باشید، ولی به خاطر ننوشتن در رزومه، به مصاحبه حضوری دعوت نشوید.

  1. فقط آنلاین نباشید

بیشتر کارجویان فقط به ارسال آنلاین رزومه اکتفا می کنند و بعد از آن منتظر می مانند تا از شرکت مورد نظر با آن ها تماس بگیرند. شما می توانید به خوبی از این موقعیت استفاده کنید. به آن شرکت رفته و با هر کسی که فکر می کنید می تواند در استخدام شدن شما تاثیر بگذارد، رابطه برقرار کنید. از همکاران احتمالی آینده تان راجع به شرکت و موقعیت شغلی بپرسید. سعی کنید به صورت حضوری و غیر مستقیم خود را معرفی کنید. حتما می دانید که احتمال پذیرفته شدن فردی که توسط دیگران معرفی شده است، بیشتر می شود. سعی کنید احتمال پذیرفته شدنتان را خودتان با معرفی درست و به جا، بیشتر کنید.

  1. رزومه و لینکدین خود را مدام به روز کنید

بیشتر کارجویان فکر می کنند که فقط یک بار وقت بگذارند و رزومه و لینکدین خود را آماده کنند، دیگر تمام است. به نظر آن ها این دو مانند خالکوبی هستند که نمی توان آن ها را تغییر داد. باید به رزومه و لینکدین به دید دو موجود زنده نگاه کنید، که دائما باید به آن ها رسیدگی شود. مدام به این فکر کنید که چطور می توان آن ها را بهبود داد. هرچه رزومه شما به روزتر باشد، احتمال استخدامتان نیز بیشتر می شود. برای داشتن بهترین رزومه و لینکدین، باید مطالعات دقیقی داشته باشید. می توانید از مقالاتی که در کارآفرین باش منتشر شده است مطلاعات مفیدی به دست آورید.

یک پیشنهاد:

اگر اکنون کار دارید ولی به طور مخفیانه به دنبال شغل جدید هستید و نمی خواهید رئیس و همکارانتان از تغییرات لینکدینتان با خبر شوند، کافی است در تنظیمات، کلید اعلان تغییرات پروفایل را غیر فعال کنید.

  1. کمی منعطف تر باشید

برخی از کارجویان اعتقاد دارند که در هنگام مصاحبه باید کاملا رسمی باشند و جایی برای شوخی نیست. این افراد ظاهری خشک و بی روح از خود نشان می دهند. باید بدانید که نیاز به این همه خشکی نیست. ظاهری مرتب و آراسته داشته باشید و با در نظر گرفت موقعیت، شوخی های مناسب بکنید. شاید برخی افراد که همه اصول را مو به مو رعایت می کنند، استخدام شوند؛ ولی کارفرمایان افراد آراسته و مهربان بیشتر را بیشتر دوست دارند.

  1. تشکر کردن را فراموش نکنید

فردی تعریف می کرد که برای استخدام در شرکتی به مصاحبه دعوت شده بود. همزمان فرد دیگری نیز برای همان شغل برای مصاحبه آمده بود. این دو نفر تقریبا شرایط یکسانی برای استخدام داشتند، ولی یک کار ساده باعث استخدام شدن یکی از آن ها شده بود. فرد مورد نظر پس از مصاحبه متن تشکر غیر رسمی را به تمام افرادی که با او مصاحبه کرده بودند، فرستاد. همین کار خیلی ساده کار اثر خود را گذاشت و او استخدام شد.

البته سرعت ارسال و متن تشکر خیلی مهم است. به محض تمام شدن مصاحبه، فرصت را از دست ندهید و متن تشکر صمیمانه ای را برای مصاحبه گرها بفرستید. در متن، از وقتی که برای مصاحبه برای شما صرف کردند تشکر کنید.   

 

مطلبی مرتبط بخوانید:  شکار در قطحی ؛ داستان کاریابی در شرایط فعلی
به این نوشته امتیاز دهید

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هر هفته آخرین مطالب را در ایمیل خود دریافت کنید
کارآفرینی
استخدام
کار آزاد
ادامه تحصیل
عضویت در خبرنامه
عضوم کن
لطفا ایمیل خود را وارد کنید و سپس کلید دانلود را بزنید.
فقط یک گام تا دانلود فاصله دارید!
فقط یک گام تا دانلود فاصله دارید!
فقط یک گام تا دانلود فاصله دارید!
فقط یک گام تا دانلود فاصله دارید!
فقط یک گام تا دانلود فاصله دارید!